• DOLAR
  $1.082,13
 • EURO
  $0,3145
 • ALTIN
  $19.377,21
 • BIST
  $48,19
Aralık Ayında 300 Bin Tablet Dağıtılacak

Aralık Ayında 300 Bin Tablet Dağıtılacak

Eğitim gündemine ilişkin değerlendirmelerde bulunan Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, yarından itibaren Aralık ayı boyunca 300 bin tabletin dağıtılacağını açıkladı. Uzaktan Eğitim sürecinde öğrencilerin mağduriyet yaşamaması için tablet dağıtımı sürüyor. Daha önce yapılan 150 bine yakın tablete ek, Aralık ayında 300 bin tabletin dağıtımı yapılacak. Şu ana kadar 150 bine yakın tabletin dağıtıldığını belirten Bakan […]

Eğitim gündemine ilişkin değerlendirmelerde bulunan Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, yarından itibaren Aralık ayı boyunca 300 bin tabletin dağıtılacağını açıkladı.

Uzaktan Eğitim sürecinde öğrencilerin mağduriyet yaşamaması için tablet dağıtımı sürüyor. Daha önce yapılan 150 bine yakın tablete ek, Aralık ayında 300 bin tabletin dağıtımı yapılacak.

Şu ana kadar 150 bine yakın tabletin dağıtıldığını belirten Bakan Selçuk, “Aralığın 14, 21 ve 28’inde tekrar bir dağıtım süreci başlıyor. Yaklaşık 300 bin tablet dağıtımı gerçekleştirilecek bu süreçte. Ocak ortasına kadar da 500 bin tabletin dağıtımı tamamlanmış olacak.” bilgisini paylaştı.

Daha sonrasında da bazı kısmi çalışmaların devam edeceğini belirten Selçuk, aynı zamanda TRT EBA TV’de de sınavlarda çocukların muhatap kılındığı tüm içeriğin bulunduğunu vurguladı.

EBA destek noktalarının sayısının 14 bin 500’e ulaştığına dikkati çeken Selçuk, bu noktaların tanıtımıyla ilgili Japonya’daki gazeteler ve televizyonlarda yayın yapıldığına, sistemin artık uluslararası düzeyde de tanındığına işaret etti.

Ziya Selçuk, EBA sistemini, günde 3 milyon kişiye aynı anda hizmet verebilen bir yapıya ulaştırdıklarının altını çizerek dünyada bu kadar canlı ders verebilen iki üç ülkenin ancak olabileceğini ifade etti.

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM