• DOLAR
  $1.976,24
 • EURO
  $0,4144
 • ALTIN
  $29.451,58
 • BIST
  $70,5
Büyük Kampanya! İkametini taşı Laptop’u Kap

Büyük Kampanya! İkametini taşı Laptop’u Kap

Belediye, “Çankırı’da Yaşıyorum, İkametgâhımı Taşıyorum” sloganı ile üniversiteli öğrencilere çağrı yaptı. Çankırı Karatekin Üniversitesi’nde okuyan öğrencilerin ikametgâhını Çankırı’ya taşımaları için başlatılan kampanya kapsamında; ikametgâhını 31 Aralık 2019 tarihine kadar Çankırı’ya taşıyan üniversiteli gençlere, şehir içi ulaşımda bir kereye mahsus olmak üzere kartlarına 50 TL’lik kontör yüklenecek ve yapılacak çekilişte ismi çıkan bir öğrenciye laptop hediye […]

Belediye, “Çankırı’da Yaşıyorum, İkametgâhımı Taşıyorum” sloganı ile üniversiteli öğrencilere çağrı yaptı.

Çankırı Karatekin Üniversitesi’nde okuyan öğrencilerin ikametgâhını Çankırı’ya taşımaları için başlatılan kampanya kapsamında; ikametgâhını 31 Aralık 2019 tarihine kadar Çankırı’ya taşıyan üniversiteli gençlere, şehir içi ulaşımda bir kereye mahsus olmak üzere kartlarına 50 TL’lik kontör yüklenecek ve yapılacak çekilişte ismi çıkan bir öğrenciye laptop hediye edilecek.

Çankırı Belediyesi üniversite eğitimleri için Çankırı’da yaşayan öğrencilerin ikametgâhlarını yaşadıkları şehre almaları için özel bir çalışma başlattı.

Çağrıya kulak veren öğrenciler, Belediyenin 2. katında bulunan “Öğrenci İletişim Bürosu”na başvurarak işlemlerini yaptırabilecek.

İkametgâhını Çankırı’ya aldıran öğrencilere, şehir içi ulaşımda kullandıkları otobüs kartlarına 50 TL yüklenecek. Ayrıca, komisyon huzurunda çekilecek kurâda ismi çıkan bir öğrenciye de bir laptop hediye edilecek.

Çankırı nüfusunun her geçen gün daha da artmasına rağmen, göç veren iller arasında olduğuna dikkat çeken Belediye Başkanı İsmail Hakkı Esen, “Şehrimizde yaşayan, bu havayı teneffüs eden başta üniversiteli öğrencilerimiz olmak üzere herkesin Çankırı’ya ahde vefa göstererek şehre sahip çıkmasını bekliyoruz. Üniversiteli gençlerimizin 31 Aralık’a kadar bu çağrımıza kulak vererek yaşadıkları şehri benimseme konusunda önemli bir adım atacaklarına inanıyoruz.” dedi.

2019 son günleri yaklaşırken belediyelerde ikametini getir hediyeyi kap kampanyaları düzenliyor. Gümüşhane Belediyesi, ikametini şehre taşıyan her öğrenciye hediye çeki ve çekilişle, 5 laptop, 10 tablet, 10 akıllı telefon ile 10 öğrenci bursu ve 200 adet gümüş kart dağıtacak.

İKAMETİ TAŞIMAK NEDEN ÖNEMLİ?
İller Bankasından Çankırı’ya aktarılan pay nüfus sayısına göre hesaplanıyor. Belediyelerin en büyük gelir kaynağı İller Bankası’ndan aldığı paylardır. Bu da ilde resmen ikamet edenlerin sayısına göre belirlenmekte. Bu hesaplama ise, her yıl Aralık ayı sonundaki adrese dayalı yapılan nüfus sayım sistemine göre yapılmakta.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM