hava 22° Açık
DOLAR 27,1171 % % 0.44
EURO 28,9785 % % 0.66
GRAM ALTIN 1.674,03 % % 0,01
ÇEYREK A. 2.737,04 % % 0,01
BITCOIN 725.633 % -1.743
SON DAKİKA
Google News

Çankırı’dan Bahar Kalkanı Harekatına destek

Son Güncelleme :

02 Mart 2020 - 23:56

Çankırı’dan Bahar Kalkanı Harekatına destek

Çankırı Ticaret ve Sanayi Odası ve Çankırı’da faaliyet gösteren STK’lar, sendika konfederasyonları ve sivil toplum örgütleri 81 İl’de eş zamanlı olarak basın açıklaması düzenledi.

ÇATSO’nun ev sahipliğinde aşağıda belirtilen açıklamaya destek verdiler. Açıklamanın ardından tüm il temsilcileri ile birlikte Çankırı Garnizon Komutanı Tuğgeneral Hakan Tunç’a ziyaret gerçekleştirildi.Çankırı Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Hayrettin Çelikten tarafından okunan ortak bildiri şu şekilde:

“Şu an 81 İl’de Türkiye’nin önde gelen 30’a yakın meslek örgütü, sendika konfederasyonu ve sivil toplum kuruluşu, hep birlikte bu açıklamayı yapıyoruz.  Bizler, her kritik dönemde milletimizin ve devletimizin yanında durduk. Üstlendiğimiz sorumluluğun hakkını vererek hareket ettik.

Bugün de, İdlib’te gerçekleşen hain saldırıya ilişkin, ortak tepkimizi gösteriyoruz. Öncelikle vatanın huzuru, güvenliği ve mazlumları müdafaa etmek üzere üstlendikleri görevde şehit olan tüm kahraman askerlerimizin ruhları şad olsun. Rabbim şehitlerimizin mekânını cennet, eylesin. Yakınlarına sabır ve metanet, yaralılarımıza acil şifalar nasip eylesin. Milletimizin başı sağ olsun. Askerlerimiz İdlib’de, hem ülke sınırlarımızı ve hem de mazlumları korumaktaydı. Zira Suriye’de yaşanan zulümlere, yüzbinlerce sivilin zalimce katledilmesine, milyonların evinden, toprağından sürülmesine, dünya sessiz kaldı

Türkiye’nin barış ve huzur odaklı çabalarıysa, ne yazık ki, pek çok ülkede karşılık görmedi.

Buradan tekrar sesleniyoruz.
Karşımızda, insanlıktan nasibini almamış, tüm ahlaki, insani ve dini değerleri hiçe sayan, kendi yurttaşlarını bile topraklarından eden, canlarına kasteden, zihniyete sahip bir rejim bulunuyor.

Suriye’yi her geçen gün daha da ağır bir yıkıma sürüklüyor.

İşte rejim güçleri son olarak da, yapılan anlaşmalara uymayarak, askerlerimizi kalleşçe pusuya düşürdü.

Bu saldırı, asla kabul edilemez. Dolayısıyla, masum insanları katleden ve ülkemizin güvenliğine de açık tehdit oluşturan bu rejim unsurlarına karşı sessiz kalmamız beklenemez.

Tarihi ve kültürel bağlarımız bulunan, rejimin zulmünden kaçan Suriyeli kardeşlerimizin yaşama hakkını korumak tarihi, insanı ve vicdani sorumluluğumuzdur.

Türk Devleti ve Ordusu, bugüne kadar, Fırat Kalkanı, Zeytin Dalı ve Barış Pınarı harekâtıyla terör örgütlerine ve destekçilerine gereken cevabı en güçlü şekilde vermiştir.

Elbette bu acımasız saldırının sahipleri bunun bedelini ödeyecektir.

Bahar Kalkanı‘ harekâtıyla da bu bedeli ödemeye de başlamışlardır.  Şunu da herkes bilsin ki, biz, her türlü zorluğu aşmasını bilen bir milletiz. Mevzubahis vatan olunca, tüm siyasi ve fikri ayrılıkları bir tarafta bırakırız.

İşte şimdi de birlik ve beraberlik içinde hareket ediyor, sabır ve dayanışma gösteriyoruz. Ülkemizin menfaatlerini her şeyin üstünde tutuyoruz. Bugün her zamankinden daha güçlü şekilde biriz, bütünüz ve birlikteyiz.

Türkiye’nin tüm kesimlerini temsil eden Mesleki ve Sivil Toplum Örgütleri olarak, bayrağımızın altında kenetlendik Katil rejime karşı kararlı şekilde mücadele eden devletimizin ve kahraman ordumuzun yanındayız.

Alınacak her kararın, atılacak her adımın arkasındayız.

Cenab-ı Hak ülkemizi korusun, milletimizin birliğini ve dirliğini muhafaza etsin, ordumuzu muzaffer kılsın.”

▪ Çankırı Ticaret ve Sanayi  Odası  
▪ Çankırı Ticaret Borsası  
▪ Hak İşçi Sendikaları Konfederasyonu (HAK-İŞ)  
▪ Memur Sendikaları Konfederasyonu (MEMUR-SEN)
▪ Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD)
▪ Türkiye Barolar Birliği (TBB)
▪ Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK)
▪ Türkiye İşçi Sendikaları Konfederasyonu (TÜRK-İş)
▪ Türkiye Kamu Çalışanları Sendikaları Konfederasyonu (KAMU-SEN) 
▪ Türkiye Müteahhitler Birliği (TMB) 
▪ Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Genç Girişimciler Kurulu 
▪ Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB)  Kadın Girişimciler Kurulu
▪ Türkiye Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler ve Yeminli Mali Müşavirler Odaları Birliği (TÜRMOB)
▪ Türkiye Ziraat Odaları Birliği (TZOB) 
▪ Türk Eczacılar Birliği

YORUM ALANI

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.