hava 16° Bulutlu
DOLAR 27,3861 % % 0.25
EURO 29,0664 % % -0.07
GRAM ALTIN 1.627,65 % % -0,90
ÇEYREK A. 2.661,20 % % -0,90
BITCOIN 748.410 % 0.54
SON DAKİKA
Google News

EBA Harici Canlı Ders Oluşturma Nasıl Yapılır?

Son Güncelleme :

23 Kasım 2020 - 21:59

EBA Harici Canlı Ders Oluşturma Nasıl Yapılır?

Ara tatilin ardından ders zili bugün uzaktan eğitimle çaldı. Öğretmenler, öğrencilerle anlık etkileşimde bulunmak için EBA canlı dersi kullanıyor. Peki EBA harici canlı ders oluşturma işlemi nasıl yapılır?

Covid-19 salgını nedeniyle uzaktan eğitime geçildi. Uzaktan eğitimde öğrencilerle etkileşimde bulunmak için EBA harici canlı ders kullanılıyor. EBA canlı ders oluşturma işlemi şöyle yapılıyor:


Aliexpress TR

  • İnternet tarayıcısının adres çubuğuna eba.gov.tryazılarak kullanıcı adı ve şifre girilir.
  • Sol tarafta bulunan menülerden Canlı Dersseçilir.
  • Canlı ders seçildikten sonra Haricî Canlı Derslersekmesinden Haricî Canlı Dersleroluşturulur.
  • Haricî Canlı Derslersekmesinden Haricî Canlı Ders Ekle seçilir. Öğretmen istediği kadar ve istediği zaman haricî canlı ders atamasını kendi sınıfına yapar. Yöneticilerin herhangi bir işlem yapmasına gerek yoktur.
  • Haricî Canlı Ders Oluşturiletişim penceresine canlı dersin başlığı, sınıf, tarih ve saat bilgileri girilip açıklama yazılır. Dersin linkini oluşturmak için kişinin kişisel zoom hesabının olması gerekmektedir.
  • Zoom programı ana ekranından Schedule düğmesine tıklanır. Schedule Meetingpenceresinde bulunan Topic alanına Haricî Canlı Dersadı yazılır. Tarih alanına EBA’da hazırlanan canlı dersin tarihi ve başlangıç saati yazılır. Calender alanından Other Calenders düğmesi tıklanır (çünkü canlı ders EBA’da yapılacaktır). Save düğmesi tıklanır. Oluşturulan canlı dersin bilgileri Copy to Clipboard seçeneğiyle kopyalanır.
  • EBAekranına dönüş yapılarak dersin linki alanına kopyalanan link yapıştırılır. EBA’da ders, ünite konu ve şube seçilir. Ekrana gelen öğrenci listesi kontrol edilerek Canlı Ders Gönder düğmesine tıklanır ve ekrana Haricî Canlı Dersler Başarıyla Oluşturuldu mesajı gelir. Karşınıza gelen canlı ders listesinde yeni oluşturulan canlı ders görüntülenir.

 

YORUM ALANI

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.