• DOLAR
  $1.141,66
 • EURO
  $0,3252
 • ALTIN
  $20.285,89
 • BIST
  $50,14
Engelli ve Eski Hükümlü Proje Hibe Desteği Başvuruları Başladı

Engelli ve Eski Hükümlü Proje Hibe Desteği Başvuruları Başladı

Engelli ve Eski Hükümlü vatandaşların kendi işlerini kurmalarına yönelik hibe destekli proje başvuruları başladı. Başvurular 18 Aralık’a kadar devam edecek. Proje kapsamında kendi işini kurmak isteyen engelli girişimcilere 65 bin TL’ye kadar, eski hükümlü girişimcilere ise brüt asgari ücretin 15 katına kadar hibe desteği veriliyor. Engelli ve eski hükümlü çalıştırmayan işverenlerden tahsil edilen idari para […]

Engelli ve Eski Hükümlü vatandaşların kendi işlerini kurmalarına yönelik hibe destekli proje başvuruları başladı. Başvurular 18 Aralık’a kadar devam edecek. Proje kapsamında kendi işini kurmak isteyen engelli girişimcilere 65 bin TL’ye kadar, eski hükümlü girişimcilere ise brüt asgari ücretin 15 katına kadar hibe desteği veriliyor.

Engelli ve eski hükümlü çalıştırmayan işverenlerden tahsil edilen idari para cezaları fonundan; engellilerin ve eski hükümlü girişimcilerin kendi işlerini kurmalarına yönelik, istihdamda destek teknolojileri ve uyumunun sağlanması, mesleki eğitimi ve korumalı işyerlerinin desteğine yönelik projeler için 2021 yılı 1. Dönemi başvuru duyurusu ve proje başvuru rehberi, www.iskur.gov.tr adresinde yayımlandı.

Engelli ve eski hükümlü girişimcilerin yanı sıra engellilere yönelik çalışma yapan bütün sivil toplum kuruluşları, işyerleri, üniversiteler, belediyeler ve kamu kurumlarının da proje hazırlayabileceği hibe desteği için başvurular, belirtilen tarihe kadar eski hükümlü projeleri için Denetimli Serbestlik Müdürlüğüne, engelli projeleri için ise İŞKUR İl Müdürlüğüne doğrudan ya da posta yolu ile başvuru yapılabilecek.

Bir önceki çağrıda 20 projenin destek almaya hak kazandığı hibe programı ile engelli ve eski hükümlü vatandaşların kendi işlerini yapan kişiler olarak istihdam hayatına atılması ve sürekliliği sağlanıyor.

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM