hava -3° Çoğunlukla Bulutlu
DOLAR 18,8078 % % 0
EURO 20,4534 % % 0.08
GRAM ALTIN 1.170,46 % % 0,48
ÇEYREK A. 1.913,70 % % 0,48
BITCOIN 452.227 % 1.789
SON DAKİKA
Google News

“FETÖ ile Mücadele” Konferansı için Çankırı’ya geldi

Son Güncelleme :

04 Aralık 2019 - 16:21

“FETÖ ile Mücadele” Konferansı için Çankırı’ya geldi

İnsan Anlayışında Yeni Ufuklar Platformu tarafından düzenlenen “Türkiye’mizde ve Bölgede Ne Oluyor? Kim, Niçin ve Ne Yapıyor? Biz Ne Yapmalıyız? FETÖ ile Mücadele” başlıklı konferans Uluyazı Kampüsü Merkezi Derslik B-Blok Amfide gerçekleştirildi.

Siyaset Bilimci ve Yazar Murat Bahadır Akkoyunlu’nun konuşmacı olarak yer aldığı konferansın açılış konuşmasını Doç. Dr. İsmail Hanoğlu gerçekleştirdi. Hanoğlu, küresel güçlerin kısa, orta ve uzun vadede ülkemiz üzerinde gerçekleştirmek istedikleri planları olduğunu ve bu durum karşısında daha donanımlı bir biçimde süreçleri iyi analiz edip okuyabilecek bir üniversite gençliğinin yetişmesinde mevcut üniversite müfredatının yeterli olmayacağını belirtti. Hanoğlu konuşmasında, Üniversitemizde 8 yıldır sosyal etkinlikler düzenlendiğini ve bu konuda üniversite öğrencilerinin ve mesai arkadaşlarının desteklerinden dolayı memnuniyet duyduğunu da ifade etti.

Murat Bahadır Akkoyunlu ise konuşmasında geniş yelpazede; siyasetten dine, dinden felsefeye, felsefeden tasavvufa ve tarihsel diyalektiğe birçok konuya değinerek bunları çarpıcı örneklerle açıkladı. Akkoyunlu, Türk’ün bir ırk adı olmadığını; tarihteki “Türk budunu” kavramından yola çıkarak Türk’ün değer ifade eden, ahlaki faziletleri yüksek bir toplumun adı olduğu belirtti.

Dünyada geçmişten gelen iki ana gücün sürekli çatışmada olduğu söyleyen Akkoyunlu, bunların ‘batıl’ı (hak karşıtlığını) temsil eden, dini, ırkı, milliyeti olmayan Şambala Çetesi (derin dünya güçleri örgütü) ile kendini hakka teslim eden, hakkı üstün tutan bir manevi gücün temsilcileri olduğunu ifade etti.

Program, günün anısına konuk konuşmacı Sayın M. Bahadır Akkoyunlu’ya, Hanoğlu’nun plaket takdimi ile son buldu.

YORUM ALANI

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.