hava
DOLAR %
EURO %
GRAM ALTIN %
ÇEYREK A. %
BITCOIN %
SON DAKİKA
Google News

Mali Müşavirlere Yeşil Pasaport için kanun teklifi verildi

Son Güncelleme :

11 Temmuz 2020 - 20:52

/ 842 views kez okundu.
Mali Müşavirlere Yeşil Pasaport için kanun teklifi verildi

Serbest Muhasebeci Mali Müşavirlik ve Yeminli Mali Müşavirlik Kanunu ile bazı kanunlarda değişiklik yapılması hakkında kanun teklifi Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Başkanlığına sunuldu.

Serbest Muhasebeci Mali Müşavirlik ve Yeminli Mali Müşavirlik Kanunu ile bazı kanunlarda değişiklik yapılması hakkında kanun teklifi Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Başkanlığına sunuldu. Teklif yasalaşırsa mali müşavirler ve eşlerine yeşil pasaport verilecek.

Cumhuriyet Halk Partisi Balıkesir Milletvekili Ensar Aytekin’in hazırladığı kanun teklifi TBMM Başkanlığı’na sunuldu.

Kanun teklifi ile, 3568 sayılı Serbest Muhasebeci Mali Müşavirlik ve Yeminli Mali Müşavirlik Kanununa tabi meslek mensuplarına yeşil pasaport ve ilk büro açılışlarında KOSGEB desteği verilmesi ile meslek mensuplarının iş ve ticaret mahkemelerinin görev alanına giren uyuşmazlıklarda arabuluculuk yapabilmelerinin sağlanması ve çalışma şartlarının iyileştirilmesi amaçlanıyor.

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkan Yardımcısı ve Konya Milletvekili Mustafa Kalaycı ile MHP Konya Milletvekili Esin Kara’nın ortaklaşa hazırladığı kanun teklifi de TBMM Başkanlığı’na 2019 yılında da sunulmuştu.

Kanun Teklifi Bilgileri

YORUM ALANI

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

ÇOK KAZANANLAR

ÇOK KAYBEDENLER

İŞLEM GÖRENLER