• DOLAR
  $1.769,95
 • EURO
  $0,3888
 • ALTIN
  $28.842,84
 • BIST
  $62,8
Mobilyada KDV yüzde 8’e düşürüldü

Mobilyada KDV yüzde 8’e düşürüldü

Mobilyada KDV yüzde 8, Yumurta ve balıkta ise toptan alımlarda yüzde 1 olarak belirlendi. Cumhurbaşkanı kararıyla mobilya ile yumurta ve balıkların toptan satışına ilişkin katma değer vergisi (KDV) oranları yeniden belirlendi. Mal ve Hizmetlere Uygulanacak Katma Değer Vergisi Oranlarının Tespitine İlişkin Kararda Değişiklik Yapılmasına Dair Cumhurbaşkanı Kararı, Resmi Gazete’nin mükerrer sayısında yayımlanarak yürürlüğe girdi. YUMURTA […]

Mobilyada KDV yüzde 8, Yumurta ve balıkta ise toptan alımlarda yüzde 1 olarak belirlendi.

Cumhurbaşkanı kararıyla mobilya ile yumurta ve balıkların toptan satışına ilişkin katma değer vergisi (KDV) oranları yeniden belirlendi.

Mal ve Hizmetlere Uygulanacak Katma Değer Vergisi Oranlarının Tespitine İlişkin Kararda Değişiklik Yapılmasına Dair Cumhurbaşkanı Kararı, Resmi Gazete’nin mükerrer sayısında yayımlanarak yürürlüğe girdi.

YUMURTA %1 OLDU
Buna göre, tavuk yumurtasının toptan tesliminde yüzde 8 olarak uygulanan KDV oranı yüzde 1’e indirildi.

Toptancı halleri ve su ürünlerinin toptan satış yerlerinde faaliyette bulunanlara yapılan balık teslimleri ile bu malların gerçek usule tabi KDV mükelleflerine tesliminde uygulanan KDV oranı da yüzde 8’den yüzde 1’e düşürüldü.

Kararla, çeşitli mobilya ürünlerinde uygulanan KDV oranı ise yüzde 8 oldu. Daha önce söz konusu oran yüzde 18 olarak uygulanıyordu.

İşte Mobilya Kdv oranındaki detaylar:

MOBİLYA SEKTÖRÜNDE KDV ORANI %8’E İNDİRİLDİ
(1994 Sayılı Cumhurbaşkanı Kararı, 2/1/2020 Tarihli Gazete’de Yayımlanmıştır)

Yayımlanan Cumhurbaşkanı Kararı ile Mobilya sektöründe kullanılan ve G.T.İ.P. numaraları kararda yer alan “oturmaya mahsus mobilyalar, bürolarda kullanılan türden metal mobilyalar, mutfaklarda kullanılan türden ahşap mobilyalar, yataklarda kullanılan türden ahşap mobilyalar” gibi ürün gruplarında KDV %8’e indirildi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM