hava
DOLAR %
EURO %
GRAM ALTIN %
ÇEYREK A. %
BITCOIN %
SON DAKİKA
Google News

Ortaokul Mezunlarına müjde!

Son Güncelleme :

24 Ocak 2022 - 0:38

/ 363 views kez okundu.
Ortaokul Mezunlarına müjde!

Ortaokul Mezunlarına müjde!
Kayıt Yaptıranlara Her ay 1276 TL Verilecek

Milli Eğitim Bakanlığı, Çankırı’da ortaokul mezunu olup liseye kayıt yaptırmayan yahut kayıt yaptırıp liseye devam etmeyen (ara sınıflar dahil) herkese imkan tanıdı.

Ortaokul mezunu olup liseye kayıt yaptırmayanlara, kaydı olup devam ettirmeyenlere büyük fırsat
Milli Eğitim Bakanlığı, Çankırı’da ortaokuldan sonra liseye devam etmeyenlerin kayıtlarını yaptırmaları durumunda, sigortalarının yatırılacağı, her ay devlet tarafından 1276 TL para verileceği ve lise diploması alacaklarını açıkladı.

Kayıtların 4 Şubat tarihine kadar devam edeceğini ve yaş sınırlamasının olmadığını belirten MEB yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi;
“Ortaokul mezunu olup liseye kayıt yaptırmayan yahut kayıt yaptırıp Liseye devam etmeyen (ara sınıflar dahil) herkese bir imkan tanıdı.

Bu durumda olanlar 4 Şubat 2022 tarihine kadar bir Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesine (Meslek Lisesine) kayıt olması durumunda bu güne kadar devam etmiş sayılacak.

Sigortası yapılacak ve her ay Devlet bu öğrencilere 1276 TL ve üzerinde ücret verecek, ayrıca lise diploması almaya da hak kazanmış olacaklar.

Yaş şartı aranmaksızın bu durumda olanların ayrıntılı bilgi almak ve kayıt yaptırmak üzere en yakın Mesleki ve Teknik Anadolu Liselerine (Meslek Liselerine) başvurmaları gerekiyor”.

YORUM ALANI

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.