• DOLAR
  $1.322,41
 • EURO
  $0,4441
 • ALTIN
  $19.015,41
 • BIST
  $52,25
Şabanözü’nde Kumar Baskını

Şabanözü’nde Kumar Baskını

Şabanözü’ne bağlı Gümerdiğin mahallesinde bir evde kumar oynatıldığını öğrenen ekipler harekete geçerek eve baskın düzenlendi. Yapılan aramada 9 kişinin kumar oynadığı tespit edildi. Kumar oynayan ve yer sağlayan kişilere para cezası kesildi. Çankırı İl Jandarma Komutanlığına bağlı ekipler, Şabanözü Gümerdiğin mahallesinde kumar oynatıldığı ihbarı aldı. H.K. ve E.K.’ye ait evde yapılan aramada ev içinde 14 […]

Şabanözü’ne bağlı Gümerdiğin mahallesinde bir evde kumar oynatıldığını öğrenen ekipler harekete geçerek eve baskın düzenlendi. Yapılan aramada 9 kişinin kumar oynadığı tespit edildi. Kumar oynayan ve yer sağlayan kişilere para cezası kesildi.

Çankırı İl Jandarma Komutanlığına bağlı ekipler, Şabanözü Gümerdiğin mahallesinde kumar oynatıldığı ihbarı aldı. H.K. ve E.K.’ye ait evde yapılan aramada ev içinde 14 kişinin bulunduğu tespit edildi. Şahıslara kumar oynadıkları ve sosyal mesafeye uymadıkları için toplam 32 bin 25 TL ceza kesildi.

Konuyla ilgili yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

‘’Çankırı İl Jandarma Komutanlığınca Şabanözü ilçesi Gümerdiğin Mahallesinde, kumar oynatıldığına dair alınan duyumlar üzerine H.K. ve E.K. isimli erkek şahıslara ait evde yapılan aramada ev içinde 14 erkek şahsın bulunduğu ve içeride bulunan şahıslardan 9 kişinin kumar oynadığı tespit edilmiştir. H.K. ve E.K. isimli şahıslara 5237 sayılı kanun 228 ‘inci maddesi gereğince “Kumar için yer ve imkan sağlamaktan” adli işlem başlatılmıştır. Kumar oynayan 9 şahsa 5326 Sayılı Kanuna Muhalefetten 11 bin 25 TL idari para cezası ve evde bulunan 14 kişiye 1593 Sayılı Umumi Hıfzıssıhha Kanunu gereğince sosyal mesafe kurallarına uymamaktan 21 bin TL idari para cezası olmak üzere toplam 32 bin 25 TL para cezası uygulanmıştır. Suçta kullanılan 16 adet iskambil kâğıdına el konulmuştur.

Çankırı Valiliğince suç ve suçlularla mücadeleye kararlılıkla devam edilmektedir.’’

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM