DOLAR
EURO
STERLIN
FRANG
ALTIN
BITCOIN

Soğuk havalarda onları unutmayın

Yayınlanma Tarihi : Google News
Soğuk havalarda onları unutmayın
reklam

Çankırı’da etkisini gösteren soğuk havalardan dolayı sokak hayvanlarının bir kısmı açlıkla karşı karşıya gelmiş durumda.

AK Parti Gençlik Kolları Başkanı Mustafa Furkan Altuntaş yaptığı açıklamada, ” Çankırı’da havaların soğumasıyla birlikte sokak hayvanları açlık tehlikesiyle karşı karşıya kalıyor. Hayvanlarımızın aç kalmaması için onların yaşamlarını sürdürmeleri için işyerleri, bina ve siteler civarına biraz yemek biraz su bırakmamız onların yaşamlarını sürdürmeleri için önemli bir etken olacaktır.”dedi.

Altuntaş, ” Dinimiz yardım etmeyi, koruyup kollamayı emrediyor. Yardıma muhtaç olan vatandaşlarımıza kış günlerinde elimizden geldiğince yardım ettik ve etmeye de devam edeceğiz. Bunla birlikte sokakta kalan dostlarımızı görmezden gelemeyiz. Bunlar içinde halkımızdan ricamız bir kap yemek bir kap su. Bunlarla birliktede hava şartlarının çetinleştiği zamanlarda bazı sokak hayvanları araçların içerisine girebiliyor. Mutlaka aracımızı çalıştırmadan önce araç kaputlarına vurmamız gerektiğini de vatandaşlarımızdan tekrar ricacı oluyoruz.” İfadelerine yer verdi.

YORUM YAP

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.