• DOLAR
  $1.182,39
 • EURO
  $0,3307
 • ALTIN
  $20.515,07
 • BIST
  $50,19
Tarım ve Ormancılık Sektörü 3’üncü Çeyrekte Yüzde 6,2 Büyüdü

Tarım ve Ormancılık Sektörü 3’üncü Çeyrekte Yüzde 6,2 Büyüdü

Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) tarafından açıklanan verilere göre tarım ve ormancılık sektörü 2020 yılının 3’üncü çeyreğinde yüzde 6,2 büyüdü. TÜİK, 3’üncü çeyrek dönemsel gayrisafi yurt içi hasıla verilerini açıkladı. TÜİK’in açıkladığı verilere göre tarım ve ormancılık sektörünün üretimi bir önceki çeyreğe göre yüzde 6,2 artış gösterdi. Bakan Pakdemirli: Önemli Bir Gelişme Tarım ve Orman Bakanı […]

Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) tarafından açıklanan verilere göre tarım ve ormancılık sektörü 2020 yılının 3’üncü çeyreğinde yüzde 6,2 büyüdü.

TÜİK, 3’üncü çeyrek dönemsel gayrisafi yurt içi hasıla verilerini açıkladı. TÜİK’in açıkladığı verilere göre tarım ve ormancılık sektörünün üretimi bir önceki çeyreğe göre yüzde 6,2 artış gösterdi.

Bakan Pakdemirli: Önemli Bir Gelişme

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, pandemi döneminde tarım ve ormancılık sektörünün yüzde 6,2 büyümüş olmasını önemli bir gelişme olarak niteledi. Ege Ekonomik Forumu’na katılan Pakdemirli, büyüme rakamıyla ilgili yaptığı değerlendirmede; ‘’İnşallah bu yılı, önemli bir büyüme rakamı ile kapatarak, ülke ekonomimize güç katmaya devam edeceğiz’’ dedi.

Tarım sektörünün büyümeye ve gelişmeye devam ettiğini dile getiren Pakdemirli, şunları kaydetti:

“Son iki yılda tarımsal hasılamız yüzde 47 artışla, 277,5 milyar liraya ulaştı. GSYH içindeki payımız 2018 yılında yüzde 5,8 iken, 2019 yılında yüzde 6,4’e yükseldi. Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sisteminin sağladığı imkânlarla; tarım sektörü iki yıldır tüm çeyreklerde büyüme gösteriyor. TÜİK tarafından en son açıklanan 2020 yılı 3. Çeyrek büyüme rakamlarında, tarım yüzde 6,2 büyüme ile önemli bir gelişme gösterdi. İnşallah bu yılı, önemli bir büyüme rakamı ile kapatarak, ülke ekonomimize güç katmaya devam edeceğiz.”

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM