hava
DOLAR %
EURO %
GRAM ALTIN %
ÇEYREK A. %
BITCOIN %
SON DAKİKA
Google News

Türkoğlu Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nin Projesi Kabul Edildi

Son Güncelleme :

09 Aralık 2019 - 19:27

/ 273 views kez okundu.
Türkoğlu Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nin Projesi Kabul Edildi

Türkoğlu Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nin Projesi Kabul Edildi.

AVRUPA MUTFAĞINDAKİ AÇIK BÜFE YİYECEKLERİNİ HAZIRLAMA STAJI

AVRUPA’YA GİDİYORUZ; MUTFAKLARI TANIYORUZ
Avrupa Birliği Bakanlığı Avrupa Birliği Eğitim ve Gençlik Programları Merkezi Başkanlığı (Ulusal Ajans) tarafından yürütülmekte olan Erasmus+ Mesleki Eğitimi Öğrenici Hareketliliği türünde hazırlanan “Avrupa Mutfağındaki Açık Büfe Yiyeceklerini Hazırlama Stajı” isimli projesi kabul edildi.

Yiyecek ve İçecek Hizmetleri Alanından seçilecek 10 katılımcı öğrenci; Macaristanda’ki Sirály Étterem és Szálloda Kft ve İspanya’daki Creativos Cocinarq S.L.U kurumlarında 14 gün süre ile staj faaliyetlerine katılacak.

Projenin hazırlamamızdaki en büyük amaç; Mutfak Dalı öğrencilerinin bahsedilen mesleki ve dilsel ihtiyaçlarının giderilmesi. Bu amaca ulaşabilmek için de Avrupa standartlarında hizmet veren, modern mutfaklara ve uzman mutfak personellerine sahip Macaristan’daki Siraly Etterem Szalloda ve İspanya’daki Creativos Cocinarq ile ortaklık kuruldu.

Projenin hareketlilik faaliyetleri 09 Şubat-22 Şubat 2020 tarihleri arasında düzenlenecek.
Her bir hareketlilik grubunda okuldan 5 öğrenci yer alacak ve öğrenciler hareketlilik faaliyetleri kapsamında Avrupa mutfağındaki Açık Büfe Yiyecekleri hazırlama üzerine staj çalışmaları gerçekleştirecek.

 

YORUM ALANI

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.