DOLAR
EURO
STERLIN
FRANG
ALTIN
BITCOIN

Vali Ayaz: Bu İşin Şakası Yok, Tedbire Devam

Yayınlanma Tarihi : Google News
Vali Ayaz: Bu İşin Şakası Yok, Tedbire Devam
reklam

Çankırı Valisi Abdullah Ayaz, Hükümet Konağında basın mensuplarıyla bir araya gelerek Çankırı’da görülen mutasyonlu virüs ile ilgili bilgi verdi. Vali Ayaz, bulaşıcılığının yüksek olduğunu belirterek, vatandaşları dikkatli olmaları konusunda uyardı.

Hükümet Konağında saat 11.00’de gerçekleştirilen basın toplantısında Çankırı basınıyla bir araya gelen Vali Ayaz, Çankırı’da mutasyonlu virüsün görüldüğünü açıkladı. Ayaz, ‘’Bu işin şakası yok’’ diyerek azami dikkatli olunması gerektiğini ifade etti.

Basın toplantısına Vali Yardımcısı Şahin Bayhan, İl Sağlık Müdürü Dr. Hüseyin Sarıkaya ile İl Basın ve Halkla İlişkiler Müdürü Rıfat Biber katıldı.

Vali Ayaz, “Bakanlığımızın da açıkladığı verilerde görüldüğü gibi mutasyonlu virüsün tespit edildiği il sayısı arttı. İlimizde de bu virüs 6 kişide tespit edildi. Bu virüsün en büyük özelliği bulaşıcılığının çok yüksek olması. Bu sebeple bütün vatandaşlarımızı bir kere daha çok dikkatli olmaya, tedbiri elden bırakmamaya davet ediyoruz. Bu işin şakası yok.” dedi.

Ayaz, “Daha önceki açıklamalarda da söylediğim gibi vaka sayılarımızda sıkıntılı bir durum yok ancak altını çizerek bir kez daha hatırlatıyoruz; tedbiri elden bırakmayalım. Hastalık halen aramızda kol geziyor.” diye konuştu.

Mutasyonlu virüse yakalanan vatandaşlarla ilgili gereken bütün çalışmaların yapıldığını ifade eden Vali Ayaz, şunları söyledi: “Mutasyonlu virüse yakalananların genel durumları iyi. Kendileri ve tüm temas ettiği kişiler karantina altında tutuluyor. Virüs bulaşan bütün vatandaşlarımızın yaşları genç. Bunu özellikle belirtmek istiyorum. Hastalık henüz bitmedi. Bitmesine de daha uzun süre var. Alınan tedbirlerle bir süre daha yaşamaya devam etmek durumundayız.”

Aşılama Çalışmaları Bakanlığımızın Öncelikleri Çerçevesinde Devam Ediyor

Aşılama çalışmalarıyla ilgili de bilgi veren Ayaz, konuşmasını şöyle sürdürdü: “Aşılama çalışmaları Sağlık Bakanlığımızın belirlediği öncelikler çerçevesinde başladı ve öyle de devam ediyor. Sağlıkçı arkadaşlarımız gayretle çalışıyor. 75 yaş üstü vatandaşlarımızın aşılamaları devam ediyor. Sağlık personelimiz daha önce aşı olmuştu. İnşallah bu hafta ikinci doz aşıları yapılacak. Sağlık Bakanlığımızın belirlediği önceliklere göre de aşılamalar devam edecek. Elimizde şu an için hedef kitlemizi aşılayacak yeterli sayıda aşımız var.

Koronavirüsten Şu Ana Kadar 309 Kişi Vefat Etti

İlimizde koronavirüsten vefat eden vatandaşlarımızın sayısı şu an için 309. Azalan vaka sayılarıyla paralel olarak vefat sayımız da azalıyor. Halen hastanemizde hem servislerde hem de yoğun bakımda tedavi gören hastalarımız var. Buradan vefat edenlere Allahtan rahmet diliyorum. Tedavi gören hastalarımıza da acil şifalar diliyorum. Rehavete kapılmadan tedbirlere uymaya devam edeceğiz. Herkes bu hastalığı sağlıklı olduğunu düşündüğü kişilerden kapıyor. Daha çok dikkatli olmalıyız.”

Radarlarla İlgili Açıklama

Çankırı’daki belli noktalarda uygulanan radarla ilgili gelen şikayetler konusunda da konuşan Vali Ayaz, Çankırı’dan geçen ana yolun hem şehirlerarası hem de şehir içi bir yol olduğunu hatırlatarak, “Bu yolda kaza riski yüksek. Herkesin hızını düşürmesi lazım. Tuzak radar uygulaması yapmıyoruz. Sadece radar olduğu günlerde radar tabelası konuyor yola. Zaten herkes radarların yerini biliyor. Bu yol Ankara’da bir duble yol olarak algılanmasın. Şehir içi geçişi olan şehirlerarası bir yol. Bu yolda süratin düşürülmesi gerekiyor. 70 km fena bir hız değil. Bir dakika geç varalım ama varacağımız yere sağlıklı varalım.” ifadelerini kullandı.

 

YORUM YAP

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.