• DOLAR
  $1.384,76
 • EURO
  $0,4783
 • ALTIN
  $20.128,33
 • BIST
  $54,67
Vali Ayaz, Katı Atıktan Enerji Üretme Tesisinin Açılışına Katıldı

Vali Ayaz, Katı Atıktan Enerji Üretme Tesisinin Açılışına Katıldı

Çankırı Valisi Abdullah Ayaz, Aşağı Pelitözü Köyü, Ankara yolu üzerinde Yerel Yönetimler Çevre Hizmetleri Birliği ve Pelitözü Enerji Üretim A.Ş. girişimiyle kurulan Katı Atıktan Enerji Üretme tesisinin açılışına katıldı. Açılışa ayrıca AK Parti Grup Başkan Vekili, Çankırı Milletvekili Muhammet Emin Akbaşoğlu, Belediye Başkanı İsmail Hakkı Esen, Yerel Yönetimler Çevre Hizmetleri Birliği Başkanı, Kurşunlu Belediye Başkanı […]

Çankırı Valisi Abdullah Ayaz, Aşağı Pelitözü Köyü, Ankara yolu üzerinde Yerel Yönetimler Çevre Hizmetleri Birliği ve Pelitözü Enerji Üretim A.Ş. girişimiyle kurulan Katı Atıktan Enerji Üretme tesisinin açılışına katıldı.

Açılışa ayrıca AK Parti Grup Başkan Vekili, Çankırı Milletvekili Muhammet Emin Akbaşoğlu, Belediye Başkanı İsmail Hakkı Esen, Yerel Yönetimler Çevre Hizmetleri Birliği Başkanı, Kurşunlu Belediye Başkanı Şakir Kaymak, birlik üyesi Belediye Başkanları ve çok sayıda davetli katıldı.

Açılış töreninde konuşan Vali Abdullah Ayaz, “Bizim genelde çöpleri değerlendirme yöntemimiz vahşi depolama usulü. Bundan sonra ilimizde vahşi depolama yönteminden vazgeçilecek. Bu tesis, çöpün ekonomiye kazandırılmasıyla hem belediyelerimizin hem milletimizin hem de memleketimizin fayda göreceği yüz ağartıcı bir tesis olacak. Tesisin bu günlere gelmesinde emeği geçenlere teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Pelitözü Enerji Üretim A.Ş. Genel Müdürü Mustafa Çetin ise yıllık 10 milyon 920 bin kilovat saat elektrik enerjisi üretimi yapılmasını hedeflediklerini belirterek, “Burada hem çöp dağları oluşturmayacağız hem de çöpten elektrik enerjisi üreterek, ülkemize maddi kaynak sağlayacağız” dedi.

Yapılan konuşmaların ardından tesisin açılışı dualarla gerçekleştirildi.

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM