hava 12° Açık
DOLAR 27,2886 % % 0.14
EURO 28,9916 % % 0.35
GRAM ALTIN 1.670,32 % % 0,42
ÇEYREK A. 2.730,97 % % 0,42
BITCOIN 721.775 % 0.188
SON DAKİKA
Google News

Yüz Yüze Eğitime Geçişte Son Hazırlıklar Değerlendirildi

Son Güncelleme :

08 Ekim 2020 - 23:27

Yüz Yüze Eğitime Geçişte Son Hazırlıklar Değerlendirildi

Yüz yüze eğitimin ikinci aşaması 12 Ekim Pazartesi günü başlarken okullardaki son hazırlıklar, Millî Eğitim Bakan Yardımcıları Mustafa Safran ve Reha Denemeç’in, 81 ilin Millî Eğitim Müdürünün katılımıyla gerçekleştirdiği video konferansta değerlendirildi.

Yüz yüze eğitimin ikinci aşamasında okullardaki son hazırlıklar, Bakan Yardımcıları Mustafa Safran ve Reha Denemeç’in, 81 ilin Millî Eğitim Müdürü ile gerçekleştirdiği video konferansta masaya yatırıldı. Bakan Yardımcısı Safran, önceliğin güvenli ve sağlıklı eğitim ortamı olduğunu vurgulayarak tüm eğitim kurumlarında, hijyen ve sosyal mesafe standartlarının büyük bir titizlikle uygulanacağına dikkat çekti.

Okul öncesi eğitimde hafta içi her gün yüz yüze eğitime geçiliyor olmasının özellikle çalışan aileler açısından oldukça önemli olduğuna dikkat çeken Bakan Yardımcısı Safran, sosyal mesafe ve hijyen standartlarının “Temassız Oyunlar Kitabı”ndaki etkinlikler eşliğinde büyük bir titizlikle uygulanacağını vurguladı.

Bu süreçte köy okullarının öneminin daha da arttığına dikkat çeken Safran, “Bakanımız Ziya Selçuk’un köy okullarına gösterdiği büyük hassasiyetle, nüfus ve öğrenci yoğunluğunun düşük, doğayla iç içe olan bu okullarımızda tüm kademe ve sınıflarda yüz yüze eğitime başlıyor olmanın mutluluğunu yaşıyoruz” dedi. İl Hıfzıssıhha Kurulları iş birliğiyle alınacak kararların da önemli olduğuna dikkat çeken Safran, öğrencilerin sağlığının ve güvenliğinin her şeyden önce geldiğini ifade etti.

Yüz yüze eğitimin ikinci aşamasında da ilk aşamada olduğu gibi Sağlık Bakanlığı ve Bilim Kurulunun rehberliğinde hijyen ve sosyal mesafe standartlarının eksiksiz bir şekilde uygulanacağını belirten Bakan Yardımcısı Safran, hijyen ve dezenfektan ürünleriyle ilgili tedariğin eğitim kurumlarındaki üretim süreçleriyle koordineli olarak sağlanması talimatını verdi.

Bakan Yardımcısı Reha Denemeç ise tablet bilgisayarların dağıtım süreçleriyle ilgili bilgiler paylaştı. Öncelikle, ihtiyaç sahibi öğrencilerin tespiti için veriye dayalı olarak mekanizmalar oluşturulduğunu belirten Denemeç, dağıtım süreçlerinin de aynı hassasiyetle gerçekleştirileceğine dikkat çekti.

 

Toplantı, il müdürlerinin hazırlık süreçleriyle soru ve görüş alışverişlerinin ardından sona erdi.

YORUM ALANI

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.