hava
DOLAR %
EURO %
GRAM ALTIN %
ÇEYREK A. %
BITCOIN %
SON DAKİKA
Google News

Alparslan Türkeş vefatının 23’üncü yılında mezarı başında anıldı

Son Güncelleme :

04 Nisan 2020 - 18:28

/ 157 views kez okundu.
Alparslan Türkeş vefatının 23’üncü yılında mezarı başında anıldı

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partisinin kurucu lideri Alparslarn Türkeş’i mezarı başında andı. Bahçeli’ye salgın nedeniyle çok az sayıda kişi eşlik edebildi.
Milliyetçi Hareket Partisi Kurucu Genel Başkanı Alparslan Türkeş, vefatının 23’üncü yılında mezarı başında yapılması planlanan kalabalık anma töreni, koronavirüs salgını nedeniyle iptal edildi.

Türkeş’in kabir ziyareti ise MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli ve kendisine eşlik eden yaklaşık 10 kişilik bir ekiple gerçekleşti.

Konuyla ilgili yazılı bir açıklama yapan Bahçeli, şunları söyledi:

Ülkemizde alınan tedbirler muhtevasında, sosyal izolasyon ile sosyal mesafenin tesis ve temini maksadıyla toplumsal akışkanlık en az düzeye çekilmiştir.

Bu itibarla Anıtmezar’da ülküdaşlarımızla bir araya gelmenin doğurabileceği risk ve muhtemel sağlık sorunlarını peşinen berhava ve bertaraf amacıyla anma programımızı mecburen iptal zarureti doğmuştur.

Merhum Türkeş Bey’i her fırsatta hayırla ve hürmetle anmak, Fatihalarımızla hatırlamak hepimiz için manevi bir vecibedir” diyen Bahçeli, şöyle konuştu:

Türkeş Bey, şartlara ve olaylara körü körüne boyun eğmeyen dirayet ve şahsiyet timsaliydi.

Sahip olduğu meziyetlerle, savunduğu değerlerle siyaset ve devlet hayatımızda müstesna bir yer tutmuştu.

Her şeyden önce bir dava insanı; ilkelerine, ülkülerine ve ülkesine meftun bir mücadele şuuruydu.

Türkiye’nin en zorlu dönemlerinde tarihin doğru tarafında duran, milli ve manevi emanetleri rehber edinen, taviz ve teslimiyete kapalı duran bir fıtrata haizdi.

Tıpkı bugünlerde benzerlerine şahit olduğumuz üzere, yaşarken kuyusunu kazanlar, siyasi cambazlık yapanlar, arkadan konuşanlar, fitne imal edenler, vefatından sonra gecikmeyle de olsa hakkını teslim etmişler, değerini anlayıp anlatmaya başlamışlardır.

Özellikle bilinmesini arzu ederim ki, merhum Türkeş Bey’in yaktığı meşale sönmeyecek, yaptığı zamanlar üstü çağrısı asla silinmeyecektir.

Milliyetçi Hareket Partisi bugün dünden daha güçlü, daha gelişmiştir.

Bahçeli’nin yanı sıra Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan da bir anma mesajı yayınladı.

YORUM ALANI

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.