• DOLAR
  $2.006,07
 • EURO
  $0,4149
 • ALTIN
  $29.544,9
 • BIST
  $66,3
ÇAKÜ TTO Yönetim Kurulu İlk Toplantısı Gerçekleştirildi

ÇAKÜ TTO Yönetim Kurulu İlk Toplantısı Gerçekleştirildi

Çankırı Karatekin Üniversitesi (ÇAKÜ) Teknoloji Transfer Ofisi (TTO) Anonim Şirketi Yönetim Kurulu ilk toplantısını Yönetim Kurulu Başkanı Rektör Prof. Dr. Hasan Ayrancı başkanlığında gerçekleştirdi. Toplantıda ÇAKÜ TTO’nun 2019 yılında kurulan ÇAKÜ TEKNOKENT Şirketi ile birlikte yapacağı koordinasyon ve iş birliği alanları ve yol haritası ele alındı. TTO’nun yapacağı AR-GE çalışmaları ve paydaş kuruluşlarla kuracağı ilişkiler, […]

Çankırı Karatekin Üniversitesi (ÇAKÜ) Teknoloji Transfer Ofisi (TTO) Anonim Şirketi Yönetim Kurulu ilk toplantısını Yönetim Kurulu Başkanı Rektör Prof. Dr. Hasan Ayrancı başkanlığında gerçekleştirdi.

Toplantıda ÇAKÜ TTO’nun 2019 yılında kurulan ÇAKÜ TEKNOKENT Şirketi ile birlikte yapacağı koordinasyon ve iş birliği alanları ve yol haritası ele alındı.

TTO’nun yapacağı AR-GE çalışmaları ve paydaş kuruluşlarla kuracağı ilişkiler, Üniversite-Sanayi işbirliğine sunacağı katkılar, ÇAKÜ öğretim üyelerinin bilimsel çalışmaları üzerindeki etkileri konusunda fikir alışverişinin yapıldığı toplantı, tüm bu gelişmeler ışığında 28 Aralık 2020 Pazartesi günü ikinci toplantı kararının alınması ile sona erdi.

ÇAKÜ sosyal medya hesabından yapılan açıklamada; ‘’Türkiye Ticaret Sicili Gazetesinin 11 Kasım 2020/10200 sayılı nüshasında yayımlanan karar ile resmen kurulan ÇAKÜ Teknoloji Transfer Ofisi Anonim Şirketi, Yönetim Kurulu ilk toplantısını Yönetim Kurulu Başkanı Rektör Prof. Dr. Hasan Ayrancı başkanlığında gerçekleştirdi’’ denildi.

Rektör Ayrancı ise ‘’Çok şükür bugünleri de gördük. Üniversite ile sanayi arasında ara yüz olarak Teknoloji Transfer Ofisimiz ilk karar toplantısını yapıyor’’ ifadesini kullandı.

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM