• DOLAR
  $1.386,27
 • EURO
  $0,4777
 • ALTIN
  $20.185,00
 • BIST
  $54,7
ÇAKÜ’de Mevlana konferansı

ÇAKÜ’de Mevlana konferansı

Çankırı Karatekin Üniversitesi Fen Fakültesinde “Mevlana’dan Öğreneceklerimiz” Konferansı Gerçekleştirildi Prof. Dr. Ziya Avşar’ın konuşmacı olarak yer aldığı “Mevlana’dan Öğreneceklerimiz” konferansı, Çankırı Karatekin Üniversitesi Fen Fakültesi Konferans Salonunda düzenlendi. Fen Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ayhan Şerbetçi açılış konuşmasında Avşar’a katılımlarından dolayı teşekkür ederek Mevlana’nın konuşulmasının önemli olduğunu ve Mevlana’nın her yönüyle tanınması gerektiğini ifade etti. Prof. […]

Çankırı Karatekin Üniversitesi Fen Fakültesinde

“Mevlana’dan Öğreneceklerimiz” Konferansı Gerçekleştirildi

Prof. Dr. Ziya Avşar’ın konuşmacı olarak yer aldığı “Mevlana’dan Öğreneceklerimiz” konferansı, Çankırı Karatekin Üniversitesi Fen Fakültesi Konferans Salonunda düzenlendi.

Fen Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ayhan Şerbetçi açılış konuşmasında Avşar’a katılımlarından dolayı teşekkür ederek Mevlana’nın konuşulmasının önemli olduğunu ve Mevlana’nın her yönüyle tanınması gerektiğini ifade etti.

Prof. Avşar, Mevlana’yı anlatmanın son derece zor olduğunu belirterek sözlerine başladı. Mevlana’yı anlamak için çok dikkatli okumak gerektiğini söyleyen Avşar, uzun çabaların ardından Mevlana’nın anlaşılabileceğini söyledi. Mevlana’nın eserlerinde estetik kaygısı yüksek bir anlatım olduğunun altını
çizen Avşar, Mevlana üzerine çalışmalarının bu doğrultuda uzun bir zaman aldığını sözlerine ekledi.

Prof. Dr. Ziya Avşar konuşmasında Mesnevi’den örnekler de vererek Mevlana’nın şiirlerinden bölümleri öğrencilerle paylaştı. Programın sonunda Dekan Şerbetçi tarafından Avşar’a tuz lambası hediye edildi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM