• DOLAR
  $1.322,41
 • EURO
  $0,4441
 • ALTIN
  $19.015,41
 • BIST
  $52,25
ÇANKIRI Geleceğe Nefes Oldu

ÇANKIRI Geleceğe Nefes Oldu

Çankırı’da 26 farklı noktada 205 bin fidan toprakla buluştu. Yapraklı ilçesi Karacaözü mevkiinde gerçekleştirilen fidan dikim etkinliğe, Vali Hamdi Bilge AKTAŞ, Çankırı Milletvekilleri Muhammet Emin AKBAŞOĞLU ile Salim ÇİVİTCİOĞLU, Belediye Başkanı İsmail Hakkı ESEN, daire amirleri, siyasi parti ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı. Etkinlik öncesi konuşan Vali AKTAŞ, çok güzel bir […]

Çankırı’da 26 farklı noktada 205 bin fidan toprakla buluştu.

Yapraklı ilçesi Karacaözü mevkiinde gerçekleştirilen fidan dikim etkinliğe, Vali Hamdi Bilge AKTAŞ, Çankırı Milletvekilleri Muhammet Emin AKBAŞOĞLU ile Salim ÇİVİTCİOĞLU, Belediye Başkanı İsmail Hakkı ESEN, daire amirleri, siyasi parti ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.

Etkinlik öncesi konuşan Vali AKTAŞ, çok güzel bir amaçla toplandıklarını ifade ederek, “Kıyametin kopacağını bilseniz dahi elinizde bir fidan varsa onu dikin diyerek bu konunun önemini ortaya koyan Peygamberimizin bu ifadesi fidan dikimi konusundaki en güzel ifade. Kıyameti koparmak da ancak insanın elinde. Bütün insanlık bir araya gelse, dünyadaki bütün ağaçları yaksa, çok geçmeden kıyamet kopacaktır. Ağaç bu kadar önemli bir şeydir. Bugün burada 150 bin fidan dikiyoruz. Çankırı genelinde ise 205 bin fidan dikimi gerçekleştiriliyor.


13 MİLYONU GEÇTİ
Türkiye genelinde hedef 11 milyondu fakat yüksek katılım nedeniyle bu sayı 13 milyonu geçti. Önümüzdeki 2020 yılı için ben Hükümetimize ve bakanlığımıza sesleniyorum: Önümüzdeki yıl da 20 milyon fidan dikelim. Bizim için en önemli olan şey iyi bir nesil yetiştirmek, çocuklarımızı iyi bir şekilde eğitmek ve yetiştirmek. O neslin yetişmesi için iyi bir çevreye ve o çevrenin de iyi bir bitki örtüsüne ihtiyacı var. Bu kutsal görev için buradayız. Bu etkinliği düzenleyen Başta Cumhurbaşkanımız ve Bakanlığımız olmak üzere herkese teşekkür ediyorum” dedi.

SAAT 11:11’DE FİDANLAR TOPRAKLA BULUŞTU
Ardından saatler 11.11’i gösterdiğinde fidan dikimi gerçekleştirildi. Renkli görüntülere sahne olan fidan dikim etkinliğinde öğrenciler, vatandaşlar, siyasetçiler, sivil toplum kuruluşu temsilcileri ve bürokratlar binlerce fidanı toprakla buluşturdu.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM