hava
DOLAR %
EURO %
GRAM ALTIN %
ÇEYREK A. %
BITCOIN %
SON DAKİKA
Google News

Çankırı Önder’den Erol Mütercimlere Suç Duyurusu

ÖNDER İmam Hatipliler Derneği Çankırı Şube Başkanı Murat Babayusuf ve Yönetim Kurulu üyeleri, bir televizyon kanalında imam hatiplilere hakaret ve iftira eden Erol Mütercimler hakkında suç duyurusunda bulundu.

Dava dilekçesinde Mütercimlerin, “halkı kin ve düşmanlığa tahrik” ve “hakaret yoluyla halkın bir kesimini aşağılama” fiillerinden cezalandırılması istendi

Son Güncelleme :

11 Eylül 2020 - 15:44

/ 212 views kez okundu.
Çankırı Önder’den Erol Mütercimlere Suç Duyurusu

ÖNDER İmam Hatipliler Derneği Çankırı Şube Başkanı Murat Babayusuf ve Yönetim Kurulu üyeleri, bir televizyon kanalında imam hatiplilere hakaret ve iftira eden Erol Mütercimler hakkında suç duyurusunda bulundu.

Dava dilekçesinde Mütercimlerin, “halkı kin ve düşmanlığa tahrik” ve “hakaret yoluyla halkın bir kesimini aşağılama” fiillerinden cezalandırılması istendi.

Çankırı Adliyesindeki Suç Duyurusu öncesi basın açıklaması yapan Babayusuf,

“Okullarımızdan mezun olmanın haklı gururunu taşıyan, imam hatiplerin bu toprakların mayası, harcı,  irfanı olduğuna inanan, işadamı, bürokrat, siyasetçi, akademisyen, esnaf kısacası herkesi Mütercimler hakkında suç duyurusunda bulunmaya davet ediyoruz.” dedi.

Basına ve kamuoyuna;
Bir televizyon kanalında imam hatiplilere hakaret ve iftira atan Erol Mütercimler hakkında “halkı kin ve düşmanlığa tahrik”, “hakaret yoluyla halkın bir kesimini aşağılama” fiillerinden suç duyurusunda bulunuyoruz. Bu haddi aşan davranışından dolayı kamu davası açılmasını talep ediyoruz.
Haber Global’de katıldığı programda Erol Mütercimler, imam hatip mezunlarına alenen hakarette bulunarak aşağılamıştır. Suçun basın-yayın yoluyla işlenmesi, televizyonun youtube kanalı üzerinden videoya hala ulaşılabiliyor olması ise üzüntümüzü arttırmıştır.
İmam hatip camiası; bugün 1 milyon 400 bin öğrencisi, on milyonlarca mezunu ve mensubu olan geniş bir ailedir. 69 yıldır eğitim hayatına devam eden imam hatip okulları ülkemiz, milletimiz ve medeniyetimiz için çok değerli, alimler, doktorlar, mühendisler, edebiyatçılar, siyasetçiler ve devlet adamları yetiştirmiştir. Bu isimler dün olduğu gibi bugün de ülkenin dört bir yanında hizmet vermektedir.
Bugün, çocuğunun hem dini ilimler hem de fen bilimleri eğitimi alması, günün gerektirdiği becerilerle donanması için ailelerin ve gençlerimizin tercihi imam hatip liseleri olmaktadır. Son yıllarda program çeşitliliğine giden okullarımız öğrenciler için cazibe merkezi olmuştur.
İmam hatiplilere yöneltilen iftiralar ve mesnetsiz iddialar, aşağılayıcı-küçük düşürücü ifadeler, sadece bu camiayı değil Türkiye’yi, 83 milyonluk ülkemizi, birliğimizi ve dirliğimizi hedef almaktadır. Ayrışma ve kamplaşmayı körükleyenler bilmelidirler ki, ülkemize yönelik kötü emel sahiplerinin değirmenine su taşımaktadır. İşte bu gerekçe ile camiamıza yönelik iğrenç, aşağılık ithamlarda bulunan Mütercimler hakkında kamu davası açılmasını ve bu iftiralarının yanına kar kalmamasını istiyoruz.
Suç duyurumuzun gereğinin yapılacağına; ülkemizi, milletimizi, çocuklarımızı, bugünlerimizi ve yarınlarımızı hedefleyen bu tür davranışların cezasız kalmayacağına inanıyoruz. Biz biliyoruz ki, adalet yerini bulacak ve bir daha kimse imam ülkemizin güzide okulların olan imam hatiplerden mezun olanlar hakkında böyle pervasız davranışlara cüret edemeyecektir. Son olarak okullarımızdan mezun olmanın haklı gururunu taşıyan, imam hatiplerin bu toprakların mayası, harcı, irfanı olduğuna inanan, işadamı, bürokrat, siyasetçi, akademisyen, esnaf kısacası herkesi Mütercimler hakkında suç duyurusunda bulunmaya davet ediyoruz.
Geldiğiniz için teşekkürler.
/-/

YORUM ALANI

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.