• DOLAR
  $1.182,39
 • EURO
  $0,3307
 • ALTIN
  $20.515,07
 • BIST
  $50,19
Çankırı’da 112 Acil Çağrı Merkezi Devreye Girdi

Çankırı’da 112 Acil Çağrı Merkezi Devreye Girdi

Türkiye genelinde hayata geçirilen 112 Acil Çağrı Merkezi Uygulaması kapsamında 55’inci Çağrı Merkezi 22 Ocak’ta Çankırı’da hizmete alındı. Çankırı 112 Acil Çağrı Merkezi, Abdulhalik Renda Mahallesi’ndeki binasında 22 Ocak 2021 tarihi itibariyle devreye girdi. Çankırı’da hayata geçen 112 Acil Çağrı Merkezi için bir tören gerçekleştirildi. Törene Çankırı Valisi Abdullah Ayaz, Çankırı Milletvekili Salim Çivitcioğlu, Belediye […]

Türkiye genelinde hayata geçirilen 112 Acil Çağrı Merkezi Uygulaması kapsamında 55’inci Çağrı Merkezi 22 Ocak’ta Çankırı’da hizmete alındı.

Çankırı 112 Acil Çağrı Merkezi, Abdulhalik Renda Mahallesi’ndeki binasında 22 Ocak 2021 tarihi itibariyle devreye girdi.

Çankırı’da hayata geçen 112 Acil Çağrı Merkezi için bir tören gerçekleştirildi. Törene Çankırı Valisi Abdullah Ayaz, Çankırı Milletvekili Salim Çivitcioğlu, Belediye Başkanı İsmail Hakkı Esen, İçişleri Bakanlığı Acil Çağrı Merkezi Daire Başkanı Tarık Bahadır, Vali Yardımcısı Abdullah Aslaner, İl Emniyet Müdürü Sadettin Aksoy, İl Jandarma Komutanı J. Alb. Hıdır Ayçiçek, İl Genel Meclisi Başkanı Mustafa Çıbık, Siyasi parti temsilcileri ve daire amirleri katıldı.

Törende konuşan Vali Ayaz, acil durumlara her zaman hazırlıklı olunması gerektiğini ifade ederek, “Hep beraber ülke genelinde gerçekleşen dönüşümün, devrimin açılışına şahitlik etmekteyiz. Acil durumlar, doğal afetler gibi hadiseler hayatın bir gerçeği. Bizim bunlara hazırlıklı olmamızda en büyük amacımızdır. Bakanlığımız bünyesinde Sayın Bakanımızın da büyük önem verdiği 112 Acil Çağrı Merkezlerinin dönüşüm projesi başlatıldı. İnşallah 55’inci il olarak biz, bugün 112 Acil Çağrı Merkezimizi devreye almış oluyoruz. Bu merkez, önümüzdeki süreçlerde acil durumlara müdahale edecek olan birimlerimizin daha iyi koordine olmasını, hizmetin daha iyi sunulmasını, hem arkadaşlarımızın hem de vatandaşlarımızın daha rahat bir şekilde acil durumlarda merkezimize ulaşmasını ve koordine olmasını sağlamış olacak. Bu vesileyle Acil Çağrı Merkezimizin bu aşamaya gelmesinde emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.” diye konuştu.

Törende ayrıca Çankırı Milletvekili Salim Çivitcioğlu ve İçişleri Bakanlığı Acil Çağrı Merkezi Daire Başkanı Tarık Bahadır da birer konuşma yaptı. Ardından Valim Ayaz ve beraberindekiler Çağrı Merkezini gezerek, personellerden bilgi aldı.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM