hava 12° Açık
DOLAR 27,3944 % % 0.39
EURO 28,9562 % % 0.34
GRAM ALTIN 1.672,12 % % 0,53
ÇEYREK A. 2.733,92 % % 0,53
BITCOIN 720.644 % -0.083
SON DAKİKA
Google News

Geleceğe yatırım…

Son Güncelleme :

11 Ekim 2019 - 8:59

Geleceğe yatırım…

Bir insanı bize sevdiren onun güzelliği değil kalbinin saflığı ve temizliğidir. Bütün insanlar etten ve kemikten yaratılmış bedenlere sahip, onları birbirinden ayıran tek şey kalplerinin güzelliği ve temizliği…

Kanada da huzur evini ve yetimhaneyi birleştirerek ilginç ve bir o kadarda harika bir sonuç elde etmişler. Yaşlılar hem torun özlemlerini giderip hem de yalnızlık ve terk edilmiş duygusu içinde depresyona girmekten kurtulmuşlar. Yetimler ise nine ve dede kavramını ve duygusunu tadarak aile şefkatini öğrenmişler.

Bütün bunları tattıran o kalp temizliği işte.

Yaşlılar ömürlerinin son zamanı çocuklaşıp onlar gibi saflaşıyorlar ve kalplerinde hiçbir kötü duyguya yer vermiyorlar…

Çocuklar kavga ettikten sonra barışıp tekrar oyuna devam ederler değil mi ?
Çünkü onların mutluluğu, gururlarından ve egolarından daha değerlidir de ondan.

Yüreklerinde hiçbir kötülük yoktur, hemen her söze güvenip kanarlar . Sevgi ve güven onlar için çok önemli duygulardır. Din, dil, renk ,onlar için hiçbir anlam ifade etmez. Saf yürekleriyle konuşup anlaşıverirler hemen. Ama işte bu kadar saf ve temiz yürekleri birer canavara dönüştüren de biz büyükleriz maalesef…. Çocuklarımıza edepli olmayı, çevre bilincini , hayvan sevgisini , büyüklerine saygı ve hürmeti, küçüklerine sevgiyi veremediğimiz için şikayet etmeye de hakkımız olmuyor böylece.

Mütedeyyin bir toplumda bunların olması kabul edilebilir bir şey değil gerçekten.
Kutsal kitabımızı yeterince anlatacak, gönüllere nakşedecek imamlar yetiştiremiyoruz ve anlatılanlar öz de değil sözde kalıyor demek ki…

Kaliteli nitelikli inançlı ve nicelikli insanlar yetiştirebildiğimiz zaman; toplumda barış da olur huzurda. Kalite; yaşınızla, söylediklerinizle ,insanlarla olan ilişkilerinizle, mütevaziliğinizle, nezaketinizle alakalıdır.

Öyle insanlar vardır ki binlerce kelime konuşsanız sizi anlamazlar ama öyleleri de vardır ki; tek kelime konuşmasa hali ve duruş ile her şeyi anlatırlar.

Böyle bilinçli insanlar yetiştirmek ve sahip olmak temennisiyle hepinizi Allaha emanet ediyorum.

Kalın sağlıcakla….

YORUM ALANI

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.