DOLAR
EURO
STERLIN
FRANG
ALTIN
BITCOIN

Sokağa Çıkma Yasağı Geri Mi Geliyor?

Yayınlanma Tarihi : Google News
Sokağa Çıkma Yasağı Geri Mi Geliyor?
reklam

Reuters’a konuşan üst düzey bir yetkili, “Türkiye’de koronavirüs vaka sayısının artmasıyla birlikte gençler ve yaşlılar için sokağa çıkma kısıtlaması ve hatta hafta sonu sokağa çıkma kısıtlaması düşünülüyor” dedi.

İngiltere merkezli Reuters haber ajansından koronavirüs salgınıyla ilgili kritik bir iddia geldi. Reuters’a konuşan ismi açıklanmayan Türk yetkili, artan koronavirüs vakaları nedeniyle sokağa çıkma yasağının tekrar uygulanabileceğini söyledi.

Yasaklar için çok beklenilmeyeceğini belirten yetkili, ‘’Birkaç hafta boyunca süreci takip ettikten sonra yeni sokağa çıkma yasakları ve kısıtlamalar gelebilir” ifadesini kullandı.

Pazartesi günü 2 bin 26 yeni vakanın açıklanmasından sonra Reuters’a konuşan yetkili, okulların açılmasıyla birlikte nasıl bir değişiklik yaşanacağının izleneceği ve buna göre bir karar alınacağını dile getirdi.

“Yasaklar İçin Çok Beklemeyeceğiz”

Yetkili, “Gündemimizdeki yasaklar, lokanta ve restoranların bazı saatlerde kapanması, gençler ve 65 yaşın üzerindeki vatandaşların belli saatlerde sokağa çıkması ve son adım olarak da hafta sonu sokağa çıkma yasaklarının getirilmesi var. Bazı adımları atmak için çok uzun süre beklemeyeceğiz” ifadesini kullandı.

Reuters’a konuşan bir başka yetkili de, Ankara ve İstanbul’da vaka sayısındaki artışa dikkat çekerken bütün ülke genelini kapsayan bir sokağa çıkma yasağının uygulanmayacağını öne sürdü.

UrfaBirlik

YORUM YAP

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.