• DOLAR
  $1.809,34
 • EURO
  $0,3954
 • ALTIN
  $29.233,42
 • BIST
  $63,7
Tüketici Hakları Zabıta Amirliği Kuruldu

Tüketici Hakları Zabıta Amirliği Kuruldu

Çankırı Belediyesince kurulan “Tüketici Hakları Zabıta Amirliği” kanun kapsamında vatandaşların bilgilendirilmesi, bilinçli tüketici olması, tüketici olarak haklarını nasıl ve nerede arayabilecekleri konularında toplumu bilinçlendirmeyi hedefliyor. Çankırı Zabıtası, fiyat etiketi ve tarife fiyat listesinin kontrolünde vatandaşlardan gelen şikâyet ve ihbarları hızlı bir şekilde çözüme kavuşturmak amacı ile “Tüketici Hakları Zabıta Amirliği” birimini kurdu. Belediye hizmet binası […]

Çankırı Belediyesince kurulan “Tüketici Hakları Zabıta Amirliği” kanun kapsamında vatandaşların bilgilendirilmesi, bilinçli tüketici olması, tüketici olarak haklarını nasıl ve nerede arayabilecekleri konularında toplumu bilinçlendirmeyi hedefliyor.

Çankırı Zabıtası, fiyat etiketi ve tarife fiyat listesinin kontrolünde vatandaşlardan gelen şikâyet ve ihbarları hızlı bir şekilde çözüme kavuşturmak amacı ile “Tüketici Hakları Zabıta Amirliği” birimini kurdu.

Belediye hizmet binası ikinci katta faaliyete geçen birim, 6502 sayılı Tüketicilerin Korunması Hakkında Kanun’un 6. ve 54. maddeleri kapsamında; Belediyelere verilen denetim yetkisi ile fiyat etiketi, tarife, fiyat listeleri ve indirimli satışların denetimlerini gerçekleştirecek.

Satışa sunulan ürünlerin üzerinde fiyat etiketi veya ücret tarifesi bulundurmayan ya da ürün fiyatı ile kasa fiyatı farklı çıkan iş yeri yetkilileri hakkında tespit tutanağı düzenleyerek yaptırım kararı verilmek üzere Çankırı Valiliğine gönderecek.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM