hava -6° Çoğunlukla Bulutlu
DOLAR 18,8385 % % 0.06
EURO 20,2220 % % 0.09
GRAM ALTIN 1.136,36 % % 0,39
ÇEYREK A. 1.857,94 % % 0,39
BITCOIN 441.974 % 0.532
SON DAKİKA
Google News

Çerkeş’te Covit19 Denetimi yapıldı

Son Güncelleme :

09 Ağustos 2020 - 19:28

Çerkeş’te Covit19 Denetimi yapıldı

Türkiye genelinde yapılan Covit-19 denetimleri Çerkeş’te de geniş kapsamlı bir şekilde yapıldı. Kaymakam Ömer Faruk Çelik’in öncülüğünde yapılan denetimlere Belediye Başkanı Hasan Sopacı, İlçe Emniyet ve Jandarma yetkilileri de katıldı.

Pandemi ile mücadele çalışmaları kapsamında Sağlık Bakanlığı ve Koronavirüs Bilim Kurulunun önerileri doğrultusunda salgının/bulaşmanın toplum sağlığı ve kamu düzeni açısından oluşturduğu riski yönetme, sosyal izolasyonu temin, mesafeyi koruma ve yayılım hızını kontrol altında tutma amacıyla birçok tedbir kararı alınarak uygulamaya geçiriliyor.

Kontrollü sosyal hayat döneminde temel prensipler olan temizlik, maske ve mesafe kurallarının yanı sıra tüm iş kolları ve yaşam alanları için belirlenen tedbirlere uyulması salgınla mücadelenin başarısı açısından büyük önem taşıyor.

Bu kapsamda koronavirüs ile mücadelenin etkin olarak sürdürülebilmesi için; 6 Ağustos 2020 Perşembe günü ülke genelinde olduğu gibi Çerkeş’te de Kaymakam Ömer Faruk Çelik öncülüğünde, Belediye Başkanı Hasan Sopacı, ilgili tüm kamu kurum ve kuruluşların yöneticileri, meslek odaları ve kolluk birimlerinin katılımıyla “Sağlık Hepimiz İçin” sloganı ile bugüne kadarki en kapsamlı denetim gerçekleştirildi.

Çerkeş Kaymakamı Çelik başkanlığında yapılan denetimler kapsamında İlçede bulunan lokantalar, kahvehaneler, berberler, ve diğer toplu kullanım alanlarını kapsayan yerlerde denetim gerçekleştirdi.

Özellikle esnaf ziyareti yapan Kaymakamı Çelik ve beraberindeki heyet herkese maske, sosyal mesafe ve temizlik konusunda uyarılarda bulundu. Özellikle esnaflara büyük görev düştüğünü vurgulayan Kaymakam Çelik, kurallara uymayan vatandaşların uyarılması ve uymayanların ihbar edilmesi yönünde yaptığı çağrılarını yineledi.

YORUM ALANI

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.